همایش خانواده موفق در دانشگاه تفرش برگزار شد

همایش خانواده موفق در دانشگاه تفرش برگزار شد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۵۸۷ رویدادها
تعداد بازدید:۵۱۴
همایش خانواده موفق در دانشگاه تفرش برگزار شد.

همایش خانواده موفق در دانشگاه تفرش برگزار شد

 

 

همایش خانواده موفق روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی  و همکاری مرکز بهداشت و مشاوره دانشگاه تفرش در سالن اجتماعات حاج ابراهیم نصیر این دانشگاه برگزار شد.

 

 دکتر "سعید عزیزی" روانشناس و مشاور خانواده در این مراسم گفت: افسردگی و پرخاشگری دو بیماری رایج در عصر کنونی دربین زوجین می باشد .

 

وی با بیان این که شناخت روحیات و ابعاد شخصیتی زنان توسط مردان از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد افزود: ایجاد محبت بین زوجین نیازمند رعایت اصولی است که باید از جانب آنان در مشاجرات خانوادگی رعایت گردد.

 

وی ابراز همدردی ، گوش دادن، اقدام فوری، نوشتن، دادن هدیه و غافلگیری را از اصول مهم عنوان نمود که در هنگام بروز عصبانیت زنان باید از جانب مردان به منظور ایجاد محبت بین زوجین رعایت گردد.

 

 عزیزی تصریح کرد: زنان در هنگام عصبانیت از افعال منفی و مردان از افعال مستقیم استفاده می نمایند که شناخت روحیات و عکس العمل های زوجین در مشاجرات خانوادگی یک مهارت است که باید از سوی زوجین فرا گرفته شود.

 

لازم به ذکر است در ادامه این مراسم دو همایش " نشست دانشجویی راهکارهای ازدواج آسان دانشجویی " ویژه دانشجویان و همایش " نقش اساتید در ازدواج دانشجویی" ویژه اساتید  همراه با پرسش و پاسخ برگزار و با استقبال دانشگاهیان روبرو گردید.

 

 

 

 

 

 
 

نظر شما :