مراسم تکریم و معارفه سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش برگزار شد

۱۶ مهر ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۷ کد : ۲۹۷ رویدادها
تعداد بازدید:۶۷۶

آیین تکریم و معارفه  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش روز چهارشنبه با حضور معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور، نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی، رییس دفاتر نهاد در استان مرکزی ، رییس دانشگاه تفرش و  مسئولین محلی در آمفی تئاتر حاج ابراهیم نصیر دانشگاه تفرش برگزار شد.

معاونت امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این آیین گفت: در دین مبین اسلام بر علم و جایگاه ویژه عالمان و دانشمندان تاکید فراوان شده است.

حجت الاسلام "محمد اسحاق مسعودی" با بیان این که عید غدیر واقعه بزرگ اسلام و یکی از افتخارات ما مسلمانان است افزود: در آموزه های دینی اهل سنت و شیعه بر عالم و دانشمند بودن حضرت علی (ع) تاکید فراوان شده و یکی از ویژگی های ممتاز دین اسلام در مقایسه با سایر ادیان سرآمد بودن امامان و پیشوایان ما در زمینه علمی در میان دیگر دانشمندان زمان خود است.

وی تصریح کرد: از اینرو امت اسلامی باید پیشرو ترین امت ها در زمینه علم و دانش بوده و در زمینه بالندگی دانشگاه اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دین اسلام تلاش  نماید.

معاونت امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تصریح کرد: معنای حقیقی دانشگاه اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دین اسلام  پیشرو ترین دانشگاه در زمینه علم و دانش است که بالندگی این دانشگاه اسلامی اراده و همت نخبگان علمی و دانشجویان و اساتید را می طلبد.

حجت الاسلام مسعودی ادامه داد: یکی از وظایف خطیر  دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ترغیب دانشجویان به علم آموزی و انجام فعالیت های فرهنگی و مشاوری امین بودن برای ریاست،کارکنان و دانشجویان است.

رییس دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی نیز در این آیین گفت: وجود 110 هزار دانشجو،80  مرکز آموزش عالی و دو هزار هیات علمی در استان مرکزی زمینه شهرت این استان در زمینه علمی  در کنار صنعت فراهم آورده است.

حجت الاسلام "مهدی ایمانی مقدم"   افزود: دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در  استان مرکزی در زمینه انقلاب و ارزش های فرهنگی اهتمام ویژه نموده و بستر های اشاعه این ارزش ها به جوانان دانشجو را فراهم و در این زمینه بسیار موفق عمل نموده اند.

وی با بیان این که روحانیت در دانشگاه ها باید برای تمامی اقشار اعم از مدیریت، کارکنان و دانشجویان مشاوری امین بوده که این امر رسالتی است که مقام معظم رهبری بر دوش مسئولین در نهاد رهبری دانشگاه ها گذاشته است.

رییس دانشگاه تفرش نیز در این نشست ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: جایگاه و نقش ارشادی مسئول نهاد در دانشگاه ها بر کسی پو شیده نیست.

دکتر "محمد قاسم سحاب" افزود: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بعنوان ارشادگر و راهنمای در اداره دانشگاه نقش موثری را ایفا می نماید.

وی تصریح کرد: مسوول  نهاد رهبری  همواره  پشتیبان مدیریت دانشگاه در اداره امور دانشگاه  بوده است .

نماینده مردم تفرش،آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت:یکی از شاخصه های  توسعه، شاخصه فرهنگی و آموزش عالی است.

دکتر "عباس صلاحی" افزود: دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها در اسلامی شدن دانشگاه ها و مدیریت فرهنگی این مراکز آموزش عالی از  نقش اساسی برخوردار می باشند.

وی تصریح کرد: تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص توسعه دانشگاه های اسلامی در کشور با شتاب دادن به توسعه دانشگا ه ها و همت دانشجویان و اساتید حاصل می گردد.

در پایان این مراسم از زحمات حجت الاسلام "سید جواد علیزاده موسوی" مسئول  سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش  تقدیر و حجت الاسلام "رسول ظرافت" به عنوان سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش  منصوب گردید.

 


نظر شما :