بیانیه دانشگاه تفرش به مناسبت روز جهانی قدس

۱۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۰ کد : ۳۶۵۲ رویدادها
تعداد بازدید:۲۸۵
دانشگاه تفرش با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس، ضمن اعلام همبستگی با مردم فلسطین، از تمامی مردم ایران جهت حضور پرشور در راهپیمایی این روز دعوت کرد.
بیانیه دانشگاه تفرش  به مناسبت روز جهانی قدس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تفرش، متن کامل این بیانیه به شرح زیر می باشد:


 « روز قدس روز قدرت اسلام است»
                                                           امام خمینی(ره)
روز قدس، روز تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی، رستاخیز استکبار ستیزی ملل مسلمان جهان، روز وحدت همه انسان های حقیقت خواه و عدالت دوست، روزهِ گره خوردن بازوانِ توانای امت اسلامی و روز ستیز همیشگی با صهیونیسم و امپریالیسم غارتگر است.

امام خمینی(ره) با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، این روز را بر تارک تاریخ به یادگار گذاشت تا مردمان مسلمان جهان از ستمی که بیدادگران بر ملت مظلوم فلسطین روا می کنند، غافل نمانند. اکنون که سال ها از سخنان پیامبرگونه آن بزرگ مرد الهی گذشته است، می بینیم که روز قدس، شهرتی جهانی یافته و مرزها را در نور دیده و در اعماق دل و جان ملت های آزاداندیش جهان، و به ویژه کشورهای اسلامی، نفوذ کرده است.

امسال در شرایطی به استقبال "روز جهانی قدس" می‌رویم و برای حمایت از ملت مظلوم و بی‌دفاع آماده می‌شویم؛ که رژیم غاصب صهیونیستی در پی اقدامات تحریک‌آمیز و حمایت همه‌جانبه دولت آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن‌ها در ماه های اخیر و در ادامه ۷ دهه تجاوز و اشغالگری خود، از ارتکاب به هیچ بی شرمی و جنایتی در سرزمین های اشغالی فلسطین ابائی ندارد و دولت آمریکا نیز با توطئه انتقال سفارت خود به قدس شریف، مهر تایید خود را بر این جنایات زده است .


دانشگاهیان دانشگاه تفرش ضمن محکومیت شدید جنایاتی که امروز در سرزمین فلسطین و یمن و سایر بخشهای پیکر مجروح امت اسلام رخ می دهد و حمایت ها و سکوت هایی که منجر به تشدید این جنایات می شود؛ ضمن دعوت از همه مردم و مسلمانان جهان برای شرکت در راهپیمایی روز قدس اعلام می دارد همه اقشار دانشگاهی اعم از اساتید،کارکنان و دانشجویان با شرکت در راهپیمانی روز جهانی قدس،  ضمن اعلام انزجار از رژیم غیر قانونی صهیونیستی، یکبار دیگر با آرمان های پاک معمار کبیر انقلاب و شهدای گرانقدر تجدید پیمان خواهند کرد.

                                                                                                                               دانشگاه تفرش


( ۱ )

نظر شما :